راهکارهایی برای عمیق کردن عادت‌ها مخصوص عینکی‌ها

به نظر میاد که هنوز وارد نشدی

کلی محتوا اینجا هست که برای استفاده ازشون فقط کافیه که وارد بشی

صبر نکن وارد شو

در این دوره قراره راهکارهایی برای عمیق کردن عادتهامون یاد بگیریم. عادتسازی یک فرایند مداوم و سخته که احتمال جا زدن توش زیاده. حتی اگر اصول عادتسازی رو بلد باشیم، باز هم برای موندن در این مسیر و رها نکردنش نیاز به مهارت داریم. قبل از این دوره، دوره ی چگونه در خودمان عادتهای ماندگار ایجاد بکنیم رو تماشا کن تا فهم راهکار برات راحت تر باشه.

سرفصل‌ها

تیتر قسمت‌های مختلف دوره در سمت چپ ویدیو نمایش داده شده. همچنین میتونی قسمت اول رو که رایگان هست تماشا کنی و بعد تصمیم بگیری آیا کل دوره میتونه برای فایده کنه یا نه. اینجا هم به طور خلاصه برات میگم که قراره چی یاد بگیری. البته اینها فقط بعضی نکات هستند و محتوای ویدیوها مفصل‌تره.

۱- ارتباط خودشناسی و عادتسازی

قبلا گفتیم که برای عادتسازی باید از هویت شروع کنیم. خیلی وقتها نمیتونیم به یک عادت پایبند بمونیم چون اون رو همسو با هویتمان تنظیم نکردیم.

۲- حفظ انگیزه در عادتسازی

قانون گلدیلاکس درباره ی این حرف میزنه که ما در چه شرایطی بهتر میتونیم باانگیزه باقی بمونیم. پس بهتره هم با قانون گلدیلاکس آشنا بشیم و هم یاد بگیریم چطور میشه ازش در عادتسازی استفاده کرد.

۳- تاثیر محیط روی عادتسازی

یک ویدیوی جالب از یک آزمایش اجتماعی براتون قرار دادم که نشون میده ما تا چه حد میتونیم تحت تاثیر اطرافیانمون قرار بگیریم. اگر میخوای عادتی رو در خودت ایجاد کنی یا از زندگیت حذف کنی، بدان و آگاه باش که اطرافیانت هم در این فرآیند تو رو همراهی می کنند.

۴- ارزیابی و بهبود سیستم

گفته بودیم که برای یک عادتسازی موفق، باید سیستم درستی داشته باشیم. هیچ کس یک شبه تغییر نمیکنه بلکه این اتفاق قدم به قدم می افته. ما باید سیستم رو طوری بچینیم که در این تغییر به ما کمک کنه.

ورود

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

وارد شوید