درباره نردیشمی

معنی نردیشمی چیه؟

اسم نردیشمی از ترکیب کلمه‌های انگلیسی NERD-ish ME میاد. در زبان انگلیسی نرد (ٔnerd) به کسی گفته میشه که همیشه سرش توی کتابه. این چیزیه که من از بچگی بودم. بنابراین این اسم رو برای خودم در فضای مجازی انتخاب کردم تا هم بیشتر درباره ی خودم حرف بزنم و هم با نردهای دیگه آشنا بشم!

من کی هستم؟

من زهرام. عاشق نوشتن و خوندن! اردیبهشت سال ۷۲ به دنیا اومدم. کتاب خوندن رو سال ها قبل از مدرسه رفتن شروع کردم. بعدتر که بزرگ شدم، توی دبیرستان ریاضی خوندم، مهندسی برق قدرتم رو از دانشگاه خواجه نصیر گرفتم، و سپس برای ارشد برق مخابرات به دانشگاه امیرکبیر رفتم. سال ۹۴ بود که با مفهومی به نام بولت ژورنال آشنا شدم. ایده ی نوشتن در یک دفتر که هم به درد برنامه ریزی می‌خوره هم به رشد شخصیت کمک می‌کنه برام بسیار جذاب بود. این آشنایی کم کم مسیر حرفه ای من رو عوض کرد. سال ۱۳۹۶ صفحه‌ی اینستاگرام نردیشمی رو راه انداختم که آموزش و ایده های بولت ژورنال بود. نردیشمی در طول سالها کم کم بزرگ شد و محتواش هم رشد کرد.

از سال ۱۴۰۰ با رشته‌ای به نام علوم شناختی (cognitive science) آشنا شدم که هم علاقه‌م رو برانگیخت و هم میتونست به بهتر شدن نردیشمی کمک کنه. علوم شناختی به مطالعه‌ی مغز می‌پردازه و رشته‌ ی گسترده‌ایه. سوالهایی مثل «توجه چطور کار میکنه» و «چطور حافظه‌مون رو قوی‌تر کنیم» و «چطور بهتر یاد بگیریم» فقط چند مثال از این اقیانوس گسترده‌ی علوم شناختی هستند. از یک طرف علاقه‌ی شخصیم و از طرف دیگه تمایلم به بهتر شدن و حرفه‌ای تر شدن نردیشمی باعث شد تصمیم بگیرم در این رشته ادامه تحصیل بدم. این شد که در کنکور کارشناسی ارشد علوم شناختی شرکت کردم و سال ۱۴۰۱ تونستم وارد گرایش روانشناسی شناختی در دانشگاه شهید بهشتی بشم. هنوز ابتدای مسیر هستم اما تا اینجا که عاشق این رشته م!

هدف سایت نردیشمی چیه؟

گفتم که تلاشم اینه که هر روز زندگیم رو کمی بهتر کنم، خب شعار ندادم! بعد از بیست سالگی کم کم به سمت کتاب های رشد فردی کشیده شدم. مفاهیمی مثل انواع هوش و تقویتشون، بالا بردن اعتماد به نفس، بهبود روابط میان فردی و برنامه ریزی چیزهایی بودن که احساس می کردم نیاز دارم بیشتر در موردشون بدونم. توی همین گشتن ها و خوندن ها بود که با بولت ژورنال آشنا شدم و از طریق گذاشتن عکس از دفتر بولت ژورنالم با آدم های زیادی آشنا شدم که مثل من دنبال دونستن این مطالب بودن. بنابراین سایت نردیشمی رو راه انداختم.

هدف سایت نردیشمی آموزش دادن در حیطه ی رشد فردی به همه ی افراد علاقه منده. یک بخش از این آموزش میشه درباره ی بولت ژورنال، که ابزاری برای بهتر کردن زندگیه و بخش های زیاد دیگه ای هم وجود داره. من اینجا همه ی چیزهایی رو که درباره ی بهتر کردن زندگی و بهبود شخصیتم یاد می گیرم با شما به اشتراک می ذارم تا در کنار هم چیزهای بیشتری یاد بگیریم.

درآمد نردیشمی از کجاست؟

نردیشمی که سایت آموزشیه و از طریق فروش دوره و برگزاری کلاس‌های مجازی کسب درآمد می‌کنه. مطالب ارائه شده در این آموزش‌ها از کتاب‌ها و مقالات، تجربه خودم و مطالب علمی حوزه علوم شناختی هستند. معمولا منابع اصلی هر دوره رو همون ابتدا معرفی می‌کنم تا برای مطالعه بیشتر و دقیق تر بتونین تهیه شون کنین.

یک رابطه ی دوطرفه!

هدف نردیشمی آموزش دادن و کمک کردنه. من اینجا رو مجموعه ای از افرادی می دونم که دوست دارن یاد بگیرن و یاد بدن. بنابراین نظر دادن شما باعث میشه من هم یاد بگیرم چی بنویسم، چطور بهتر بنویسم و روی هم رفته چطور نردیشمی رو بهتر کنم. بنابراین ازتون خواهش می کنم حتما برام بنویسید.

در کنارش اگر از مطالب نردیشمی برای وبلاگ یا پیج خودتون یا هرجای دیگه استفاده کردین ممنون میشم اسم نردیشمی رو به عنوان منبع ذکر کنیم و به من هم اطلاع بدین تا انرژی بگیریم و با قدرت بیشتری روی نردیشمی کار کنم!