در پژوهش اینترنتی دانشگاه شهید بهشتی شرکت کن و کد تخفیف جایزه بگیر!

کسی نیست که اهل برنامه ریزی باشه اما سروکاری با عادتسازی نداشته باشه. عادتها هستند که ما رو به قلّه می‌رسونند یا اینکه باعث میشن سقوط کنیم. در این چاپکی یک فایل رنگ برای ثبت عادتها داریم که به صورت یک چرخه طراحی شده. این طراحی ۳۱ روزه ست و میتونی ازش برای ثبت شش عادت در طول یک ماه استفاده کنی.

چرخه عادت چیست؟

چرخه عادت یک جور ردیاب عادته که به جای طراحی معمولی توی جدول، به صورت دایره ای طراحی شده. ما اول ماه تصمیم میگیریم که یک سری عادت خوب رو در خودمون ایجاد کنیم و اونها رو در کادرهای ابتدای چرخه می نویسیم. مثلا:

  • بیداری قبل از ۸ صبح
  • مطالعه کتاب
  • پیاده روی

همچنین میتونیم عادتهای بدی رو که می‌خواهیم کنار بذاریم هم توی لیست بنویسیم. مثلا:

  • نخوردن نوشیدنی های گازدار
  • سیگار نکشیدن

در طول ماه، هر روز به هر کدام از موارد که پایبند بودیم توی جدول علامت میزنیم. مثلا تیک میزنیم که مشخص باشه اون مورد رو رعایت کردیم. مواردی رو هم که رعایت نمیکنیم میتونیم با ضربدر نشون بدیم. در طول ماه هر روز این جدول رو پر می‌کنیم و هدف اینه که هرچه بیشتر به قرارهایی که اول ماه با خودمون گذاشته بودیم پایبند بمونیم.

چطور عادتسازی کنم؟

ثبت کردن عادتها به این شکل کمک میکنه یادمون نره چه قرارهایی با خودمون گذاشتیم و این خودش به عادتسازی ما کمک می‌کنه. اما اگر هرکاری میکنی نمیتونی عادتهای خوب رو در خودت نهادینه کنی و عادتهای بد رو کنار بذاری، وقتشه که دوره های عادتسازی سایت نردیشمی رو تماشا کنی. از منوی بالای سایت نردیشمی روی دوره ها کلیک کن تا بهشون هدایت بشی.

ورود

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

وارد شوید
فائزه فالی

فائزه فالی

05 تیر 1403 ساعت 22:41

خیلی کار قشنگیه فقط زهراجون کاش بی رنگش هم میذاشتی که خودمون بتونیم رنگش کنیم. تو چاپ سیاه وسفید، رنگ مدادرنگی خیلی خوب نمی‌افته
زهرا نجاری

زهرا نجاری

06 تیر 1403 ساعت 08:55

بله درسته فائزه جان برای طرح های بعدی سعی می کنیم هر دو نسخه ی رنگی و سیاه سفید را قرار بدیم.