سریال هایی که برای تقویت زبان انگلیسی می بینم

سریال زبان اصلی

تقویت زبان با سریال دیدن!

چرا میخوام راجع به سریال های خارجی حرف بزنم؟ کلاس زبان رفتن دو حالت داره. یک حالت برای قبل از دانشگاهه که خیلی وقتا به چشم کلاس تابستونی بهش نگاه میشه و خیلی هامون توی سن کودکی و نوجوونی جدی نمی گیریمش. یک حالت هم برای بزرگسالیه که احساس نیاز شدید به تقویت زبان میکنیم. مثلا میخوایم برای دانشگاه اپلای کنیم و نیاز به داشتن مدرک زبان داریم. توی حالت دوم دنبال کلاسی میگردیم که خوب باشه و وقتش به برنامه مون بخوره و به طور فشرده سطح زبانمون رو طوری بهتر بکنه که در عرض شش ماه (یا حتی کمتر!) به خواسته مون برسیم.

زبان انگلیسی به تقویت مداوم نیاز داره. وقتی دانشگاه داریم یا سر کار میریم ممکنه نتونیم هفته ای سه جلسه وقت بذاریم برای کلاس زبان. حتی اگه بتونیم وقت برای کلاس پیدا کنیم مسلما وقت گذاشتن واسه تکالیفش به شدت سخته.

یکی از راه های تقویت مداوم زبان انگلیسیه تماشا کردن سریال های انگلیسی زبانه. تماشا کردن این سریال ها میتونه تاثیر قابل توجهی روی مهارت ِ اسپیکینگ و لیسنینگ بذاره و حتی اگه وقت بیشتری روش گذاشته بشه میتونه روی جنبه های دیگه ی دانش ِ انگلیسی تون تاثیر داشته باشه.

من روزی حداقل نیم ساعت سریال نگاه میکنم. برای من هم تمرینه، هم عادت. تمرین زبان انگلیسی و عادت به ریلکس کردن با تماشای سریالهای نسبتا کمدی و خوشحال کننده. تصمیم گرفتم این سریال ها رو معرفی کنم تا شما هم اگر دنبال چنین چیزی برای تقویت زبانتون هستید ازشون استفاده کنید.

لیست سریال ها

سریالهایی که بهشون اشاره میکنم اونقدرا معروف نیستند. مثلا راجع به سریال friends حرفی نمیزنم چون تقریبا از هرکسی که بپرسید واسه تقویت زبانم چی نگاه کنم بهتون میگه فرندز ببین! البته فرندز سریال خوبیه اما من میخوام سریال های جدیدتر و احیانا کمتر شناخته شده رو اینجا لیست کنم.

سریال younger
سریال younger

سریال younger

داستان یک زن ِ چهل ساله ست که بعد از طلاق از همسرش به دنبال کاره اما به خاطر سن بالاش نمیتونه جایی کار پیدا کنه. از یک جایی به بعد تصمیم میگیره به دروغ بگه که چهل سالشه و اتفاقا یک شغل خوب در یک انتشارات بزرگ و مشهور به دست میاره. داستان حول ِ اتفاقات کاری و روابط و دوستان این زن می چرخه. خوبیش اینه که هم کمدیه هم نسبتا صحنه های کمی داره. هیلاری داف هم توش بازی میکنه و نقش فشن توی لباسهای بازیگرا خیلی پررنگه.

سریال two broke girls
سریال two broke girls

سریال two broke girls

داستان دو تا همخونه که با هم توی یک غذاخوری کوچیک توی نیویورک به عنوان گارسون کار میکنن. یکی از این دخترا از اول توی یک خونواده ی فقیر به دنیا اومده و حتی پدرش رو نمیشناسه. اون یکی از یک خونواده ی میلیاردره که یهو پدرش به دلیل فساد مالی دستگیر میشه و می افته زندان و خودش هم مجبور میشه بیاد پایین شهر زندگی کنه.

از اون سریالهاس که صدای خنده ی مخاطبین رو می شنوید و هر دقیقه چند تا جوک میگن. اسلنگ توش خیلی زیاده و میتونید حرف زدن کوچه بازاری نیویورک رو خیلی خوب یاد بگیرید!

سریال insecure
سریال insecure

سریال insecure

شخصیت اصلی ماجرا یک دختر سیاهپوسته و از بریک آپش با دوست پسرش شروع میشه. خوبی ِ این سریال اینه که ۹۰ درصد بازیگراش سیاهن و گوشتون میتونه به نوع حرف زدن سیاهپوستا عادت کنه و اصطلاح ها و شیوه ی جمله بندی شون رو یاد بگیرید. بعدا متوجه شدم که نویسنده ش خودش نقش شخصیت اول رو بازی می کنه و کلا ماجرا برام جالب تر شد!

سریال the bold type
سریال the bold type

سریال the bold type

ماجرای سه تا دختر حدودا ۲۶ ساله ست که توی دفتر یک مجله ی خیلی بزرگ و پر طرفدار کار میکنند. این مجله دپارتمان های مختلف داره و همه چیز خیلی شیکه! فضای این سریال کمی نزدیک به سریال younger میتونه باشه. تاکید روی feminism  (البته من اینجوریشو قبول ندارم) خیلی زیاده و توش سعی میشه آدمها به مفاهیم ِ (مثلا) عمیق تر فکر کنند. بازیگراش هم خیلی خوشگل و خوش لباسن و صحنه هاش (خودتون می دونید منظورم چیه!) هم اونقدرا زیاد نیست.

سریال you're the worst
سریال you’re the worst

سریال you’re the worst

با اینکه کمدی محسوب میشه اما تماشا کردنش واقعا اعصاب میخواد. دو نفر با هم وارد رابطه میشن که مشکلات جدی روحی دارن. پدر همو درمیارن. دعوا میکنند. از تعهد میترسن. حتی آدمهای دور و برشون هم نرمال نیستند و هرکدوم یک جوری مشکل دارن. بهتون توصیه میکنم که این یکی رو به تنهایی نبینید. یعنی حتما کنارش یک سریال طنز دیگه هم ببینید که بشوره ببره!

خوبیش اینه که شخصیت اصلی مرد داستان انگلیسیه و لهجه ی باحال بریتیش داره.

سریال man with a plan
سریال man with a plan

سریال man with a plan

یک داستان خیلی عادی درباره ی یک خانواده با سه تا بچه. زبان سریال پیچیده نیست و راحت فهمیده میشه. دلیل جذابیتش واسه من بازی مت لا بلانک (جویی) توشه که موهاش خاکستری شده و مثل بابابزرگا میمونه.

تقویت زبان، نه چیز ِ دیگه

یاد گرفتن یک زبان جدید خیلی جذابه چون ما رو با یک دنیای جدید از مفاهیم و فرهنگ ها و تاریخ و … آشنا میکنه. تماشای سریالهای خارجی هم به انتقال این مفاهیم و فرهنگ کمک میکنند.

من این موارد رو فقط از نظر تقویت زبان انگلیسی توصیه کردم و به جرات میگم هیچ کدوم از پیام هاشون رو تایید نمیکنم. به نظرم کلا خوبه که وقتی سریال یا فیلم خارجی میبینیم حواسمون به اطلاعات جدیدی که ناخواسته وارد ذهنمون میشن و ممکنه زیرپوستی باورهامون رو تغییر بدن باشیم! بنابراین این پست رو فقط به عنوان معرفی منبع آموزشی در نظر بگیرید. من هیچ نظری روی محتوای اینها و فرهنگی که القا می کنند یا ایده هایی که آموزش میدن ندارم. نظرم فقط درمورد زبان گفتگوی شخصیت هاست که نسبتا قابل فهمه و اگر باهاشون مثل منبع آموزشی زبان برخورد کنید می تونن به شما خیلی کمک بکنن!

 

شما این ها رو قبلا دیدید؟ اگه آره حتما نظرتون رو برام بنویسید. اگر هم سریال دیگه ای به ذهنتون میرسه که من توی لیست ننوشتمش کامنت بذارید تا دوستان از پیشنهادهای شما هم استفاده کنند!

13 comments on “سریال هایی که برای تقویت زبان انگلیسی می بینم

  1. درود از اونجایی که من یم فیلمباز و سریال باز و کتاب باز زیادی خوره هستم تو هارد دارم اما انقدر تو صف دارم که هنوز ندیدمشون. و سریال های خوب زیادی هم دیدم و الان متاسفانه چون به شدت کارم زیاده نه میتونم فیلم و سریال زیاد ببینم و نه کتاب زیاد بخونم. اما شکر زبان انگلیسیم در حدی هست که چند سال تدریس کردم و با کرونا قطع شد و الان دنبال کارهای مجازیم هستم کتاب هم کما بیش میخونم. تصمیم دارم بعد از جند زبان الان کمی وقت باز کنم المانی رو شروع کنم.

دیدگاهتان را بنویسید