قسمت ۱۶: ترس از اسپیکینگ در تناقض با تاثیر معجزه آساش

رادیو یارا

همه ی ما حتما تجربه ی یادگیری یک زبان جدید ( موفق یا ناموفق) رو داریم و همه ی ما حتما ترس از اسپیکینگ رو تجربه کردیم. در این قسمت از رادیو درباره ی این ترس که بین همه ی زبان آموزها شایعه حرف میزنم و به راه حلی اشاره میکنم که احتمالا تا الان به گوشت نخورده!

* اگه دوست داری مطالب بیشتری درباره ی یادگیری زبان خارجی بخونی، اینجا رو کلیک کن.

معرفی کتاب Fluent In 3 Months

بخش اعظم مطالبی که در این قسمت میگم، از کتاب Fluent in 3 Months نوشته ی بنی لوییس هست.این آقای بنی لوییس که سن زیادی هم داره میتونه به هشت زبان زنده ی دنیا صحبت کنه. یعنی میتونه به انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسوی، ایرلندی، آلمانی پرتغالی و اسپرانتو حرف بزنه. همه ی این زبان ها رو خودش به خودش یاد داده و ثمره ی تجربه های مثبت و منفیش رو در کتابش جمع آوری کرده. حرف اصلی کتاب اینه: در زودترین زمان ممکن شروع به حرف زدن کن! این جمله جمله ی ترسناکیه، ولی بعد از این همه سال تجربه در زبان آموزی و تدریس زبان، وقتی خوندمش دیدم حق با بنیه! که در قسمت جدید رادیو یارا براتون توضیح دادم چرا!

بنی لوییس و کتابش
بنی لوییس و کتابش

لینکهای بنی لوییس

اگه دوست داری درباره ی بنی لوییس بیشتر بدونی و مطالب بیشتری ازش بخونی، به لینک های زیر سر بزن:

راه های مقابله با ترس از اسپیکینگ

بهترین راه مقابله با هر ترسی اینه که خودت رو در مواجهه با همون ترس قرار بدی. اگه از روز اول شروع کنی به حرف زدن، اون قدر سریع ترست رو فراموش میکنی انگار که هیچ وجه وجود نداشته. من در این قسمت چند تا راهکار برای شروع به حرف زدن به زبانهای جدید بهت ارائه دادم.

رادیو یارا رو از کجا گوش بدم؟

تو میتونی از نرم افزارهای مختلفی اونو گوش بدی. البته شاید دم دستی ترین راه همینجاست یعنی سایت نردیشمی. بقیه ی لینکها رو هم برات میذارم:

لینک پادکست در کست باکس

لینک پادکست در اسپاتیفای

لینک پادکست در گوگل پادکست

لینک پادکست در انکور

2 comments on “قسمت ۱۶: ترس از اسپیکینگ در تناقض با تاثیر معجزه آساش

دیدگاهتان را بنویسید