فهرست بولت ژورنال

فهرست یکی از مجموعه های اصلی بولت ژورنال محسوب میشه. کاربردش هم مثل تمام فهرست های دیگه ایه که تا به حال دیدید.  برای درست کردن فهرست بولت ژورنال،چهار صفحه ی اول از دفتر رو خالی بگذارید. اینجا قراره عنوان صفحه ها و شماره شون یادداشت بشن تا گمشون نکنید. هر چقدر که زمان گذشت و صفحه های جدیدی به دفترتون اضافه کردید، بلافاصله بعد از درست کردن هر صفحه ی جدید، برگردید به فهرست و اون صفحه رو اینجا ثبت کنید. این طوری مابین همه ی صفحه های مختلفی که توی بولت ژورنال دارید، می تونید به راحتی هرکدوم رو که می خواید پیدا کنید.

 

فهرست در بولت ژورنال
فهرست در بولت ژورنال

راهنمایی نردیشمی

حتی توی فهرست که یک صفحه ی ساده محسوب میشه هم میشه ایده های خلاقانه به کار برد. همون طور که می دونید من همیشه در دفترم از کدگذاری رنگی استفاده می کنم. به این شکل که چندتا موضوع مهم در زندگیم رو (مثل درس یا کار ) با رنگ های مختلف نشون میدم. توی فهرست هم، میشه همچنان از کدگذاری رنگی استفاده کرد. یعنی صفحه های مربوط به هر دسته بندی، با رنگ مربوط به اون دسته هایلایت بشن. اینطوری هم به هماهنگی کمک میشه، هم اینکه صفحه ها یک درجه راحت تر پیدا میشن!

یادتون باشه که فهرست یکی از مجموعه های اصلی بولت ژورناله. پس حتما اون رو توی بولت ژورنالتون داشته باشید. در کل قسمت های اصلی بولت ژورنال زیاد نیستند و با یاد گرفتن اونها می تونید کلی صفحه ی متنوع و جالب درست کنید. مهم نیست بقیه چه صفحه هایی داشته باشن، مهم اینه که شما بلد باشید صفحه هایی طراحی کنید که به درد شرایط زندگی تون بخوره و در نهایت کاربرد داشته باشه.

اگر در مورد بقیه ی قسمت های اصلی بولت ژورنال کنجکاو هستید می تونید  آموزش بولت ژورنال ژورنال رو مطالعه کنید یا ویدیو «وبینار بولت ژورنال چیست» رو دانلود کنید.

فهرست می تونه انواع مختلفی داشته باشه. مثلا یک آدمی به نام ادی هوپ ایده ی یک فهرست تقویمی رو داده که بهش میگن کلندکس!

کلندکس چیست؟