ایده های بولت ژورنال

به غیر از صفحه های اصلی بولت ژورنال که در قسمت آموزش راجع بهشون حرف زدیم، میشه کلی صفحه ی متنوع طراحی کرد که انتخابشون وابسته به شخص و شرایط زندگیشه. اینجا می خوام انواع محدودی از صفحه های مختلف در بولت ژورنال رو معرفی کنم و چند نمونه براتون بیارم. ایده بولت ژورنال یک چیز شخصیه، یعنی شما می تونید هر کدوم از این مثال ها رو با توجه به شرایط زندگی خودتون تغییر بدین.

ایده برنامه هفتگی

ما در چارچوب اصلی بولت ژورنال برنامه ی ماهانه داریم و یادداشت ها رو هم به صورت روزانه می نویسیم. اما ممکنه ترجیح کسی این باشه که زمان بندیش رو هفتگی انجام بده. مثل خود من! بنابراین میشه هر هفته رو جدا کرد. برنامه ی هفتگی به همین درد می خوره!

پنج نمونه برنامه هفتگی در بولت ژورنال

چگونه در بولت ژورنال برنامه ریزی هفتگی انجام دهیم؟

ایده ردیاب مطالعه

با استفاده از ردیاب مطالعه در بولت ژورنال می تونیم کتاب های بیشتری بخونیم و یا ساعت مطالعه ی درسی مون رو افزایش بدیم!

چهار نمونه صفحه ی مطالعه در بولت ژورنال

ایده ردیاب حال یا مودترکر

اگر احساس می کنید حال روحی تون مناسب نیست، یکی از راه حل ها استفاده از مودترکره! مودترکر باعث میشه حواستون به حالتون باشه.

مودترکر چیست؟

ایده ردیاب عادت یا هبیت ترکر

هبیت ترکر ها جدول هایی هستند که ازشون برای نهادینه کردن یک یا چند عادت خاص استفاده می کنیم. معمولا این جدول ها ماهانه کشیده میشن و در یک ردیف تاریخ روزها نوشته میشه و ستون هم نشون دهنده ی اسم عادت هاییخه که می خواهیم اونها رو وارد زندگی مون بکنیم. عادت هایی مثل کتاب خوندن، زود بیدار شدن، مسواک زدن و غیره!

هبیت ترکر چیست؟

ایده ثبت ساعت یا تایم لاگ

این صفحه برای ثبت ساعت طراحی شده. همون طور که توی تصویر مشخصه، هر سطر مربوط به یک روز میشه بنابراین روز تاریخ رو اول هر سطر می نویسیم تا قاطی نشن! جلوی تاریخ هر روز، بقیه ی سطر به مربع های کوچیک تقسیم بندی میشن. هر مربع نشون دهنده ی یک بازه ی زمانیه. من برای خودم این بازه رو نیم ساعته در نظر گرفتم. یعنی توی این شکل ها، هر مربع کوچیک که رنگ شده یعنی من نیم ساعت کار کردم یا درس خوندم!

آموزش ثبت ساعت

ایده برای ارزیابی و بهبود برنامه ریزی

یک قسمت مهم از برنامه ریزی اینه که به عقب برگردیم و ببینیم آیا مسیر رو داریم درست پیش می ریم یا نه!

تمرین زندگی ده امتیازی

مجموعه ایده بولت ژورنال در پینترست

پینترست یک سایته پر از عکس! دنبال هر عکسی که باشین می تونین توی پینترست اون رو پیدا کنید. نردیشمی هم یک اکانت داره توی پینرست که من توش عکس تمام صفحه های بولت ژورنالمو میذارم. پیشنهاد می کنم حتما یک سر بهش بزنید:

لینک پینترست ایده بولت ژورنال نردیشمی

 

نردیشمی یک قسمت دانلود رایگان داره. که می تونید ایده های بولت ژورنال رو به صورت فایل ورد یا پی دی اف دانلود کنید!