ایده درست کردن بولت ژورنال مینیمال در دفتر خط دار

من معمولا هر سال دو تا دفتر بولت ژورنال رو تموم می کنم. امسال برای انتخاب دومین دفتر بولت ژورنالم تصمیم گرفتم که یک دفتر خط دار بردارم و یک بولت ژورنال مینیمال طراحی بکنم. اگه شما هم مثل من توی حال و هوای یک دفتر ساده هستید، ادامه ی پست رو بخونید. اگر هم اصلا نمیدونید بولت ژورنال چیه، اینجا رو نگاه کنید: بولت ژورنال چیست؟


 

طراحی صفحه ها

هر کسی میتونه هر صفحه ای رو که می خواد برای بولت ژورنالش در نظر بگیره. من هم با توجه به شرایط الان زندگیم یک سری صفحه رو طراحی کردم. این صفحه ها خیلی ساده هستند و نیازی به داشتن هیچ لوازم تحریر خاصی برای درست کردنشون نیست. یک دفتر و یک خودکار کافیه! 😏

۱- صفحه کدگذاری رنگی

این قسمت جنبه های مورد نظر من رو مشخص میکنه. هر جایی از دفترم که از این رنگها استفاده کرده باشم، یعنی مربوط به اون حوزه میشه. اینجا درباره ی کدگذاری رنگی مفصل توضیح دادم.

کدگذاری رنگی در بولت ژورنال مینیمال
کدگذاری رنگی در بولت ژورنال مینیمال

۲- صفحه اهداف

هر برنامه ریزی نیاز به هدفگذاری داره. من هم دو صفحه برای اهدافم در نظر گرفتم. یکی اهداف کوتاه مدتم (تا پایان ۱۴۰۰) و یکی هم برای اهداف بلندمدتم یعنی تا پایان ۱۴۰۵. هدفم این بوده که اهداف کوتاهم قدم هایی برای رسیدن به بزرگترهاشون باشن!

صفحه اهداف در بولت ژورنال مینیمال
صفحه اهداف در بولت ژورنال مینیمال

۳- آینده نگار

من هیچ وقت نمیتونم آینده نگار رو از دفترم جدا کنم. یکی از کلیدی ترین صفحه های منه. جایی که توش تمام تاریخ های مهم سال رو علامت میزنم.

آینده نگار چیست؟

آینده نگار در بولت ژورنال مینیمال
آینده نگار در بولت ژورنال مینیمال

۴- پروژه های من

لیست کارهایی که مربوط به خودمه و باید انجامشون بدم. مثلا وسایلی که باید بخرم (مثل دوربین!) یا جاهایی که باید برم مثلا پیش دکتر. این صفحه رو میشه برای موضوعات دیگه هم درست کرد مثلا پروژه های خانواده مون!

صفحه پروژه های من در بولت ژورنال مینیمال
صفحه پروژه های من در بولت ژورنال مینیمال

۵- برنامه ریزی کن

این جا یک لیست از کارهایی دارم که باید براشون برنامه ریزی کنم. احتمالا بعد از برنامه ریزی هم باید صفجه های جدیدی درست کنم! اما به هر دلیلی هنوز وقت نکردم. مثلا برنامه ریزی برای کنکور یا برنامه ریزی برای آشپزی میتونن در این لیست قرار بگیرن. عکس صفحه ی برنامه ریزی کن در کنار صفحه ی پروژه ها اومده! 👆🏻

۶- پیشنهاد کتاب

یکی دیگه از صفحه های جدا نشدنیم. من لیست تمام کتابهایی که بهم پیشنهاد میشه رو می نویسم. بعضی ها رو که می دونم حتمااااا باید بخونم کنارشون علامت میزنم تا یادم باشه. این لیست چند وقت یک بار به روز میشه. کتابهایی که خوندم حذف میشن و کتابهای پیشنهادی جدید به لیست اضافه میشن.

لیست پیشنهاد کتاب در بولت ژورنال مینیمال
لیست پیشنهاد کتاب در بولت ژورنال مینیمال

۷- عادتهای خوب (ردیاب عادت)

این یک ردیاب عادت ساده ست. منتها به خاطر شرایط دفترم اینطوری طراحی شده!

ردیاب عادت چیست؟

ردیاب عادت در بولت ژورنال مینیمال
ردیاب عادت در بولت ژورنال مینیمال

۸- ردیاب نماز + معنویات

و در نهایت یک ردیاب برای ثبت اعمال معنوی. من توی این لیست فقط نمازها و قرآن رو نوشتم. اما بدونید که خیلی چیزهای دیگه میشه بهش اضافه کرد. مثلا زیارن عاشورا 😇

ردیاب نماز چیست؟

دانلود ردیاب نماز آماده

ردیاب نماز در بولت ژورنال مینیمال
ردیاب نماز در بولت ژورنال مینیمال

 

 

دیدگاهتان را بنویسید