ردیاب ساعت چیست؟

کاور ردیاب ساعت چیست

ردیاب ساعت دقیقا چیه و داشتنش به چه دردی می خوره؟ اگر از ایده های برنامه ریزی و بولت ژورنالی خوشت میاد و دوست داری زمانت رو بهتر مدیریت بکنی، این پست رو تا آخر بخون!

ردیاب ساعت چیه؟

ردیاب ساعت یا به انگلیسی time log یکی از صفحاتیه که میتونی ازش در بولت ژورنال یا دفتر برنامه ریزیت استفاده کنی. این ردیاب به شکل یک جدول کشیده میشه. در ستون کناری اون اسم روزها و تاریخشون رو می نویسیم و سپس خونه های جدول رو با توجه به زمانی که برای یک کار مشخص صرف کردیم پر میکنیم. برای مثال عکس زیر رو ببینید.

در این ردیاب من هر مربع کوچیک رو مساوی با یک ربع زمان در نظر گرفتم. پس روز سوم که دو تا مربع پر شده بوده یعنی من نیم ساعت مطالعه کردم. زمان بندی این جدول دست خودتونه. میتونیم هر مربع رو مساوی پنج دقیقه یا حتی یک دقیقه در نظر بگیرید.

نکته ی بعدی اینکه میتونید از یک جدول برای ردیابی ساعت کارهای مختلفی استفاده کنید. کافیه هر کار خاص رو با رنگ متفاوتی نشون بدید. همون طور که می بینید من برای نوشتن رنگ سبز در نظر گرفتم و مربع هاش رو از سمت چپ پر کردن. البته میتونستم همچنان رنگ سبز رو در ادامه ی رنگ های زرد و از سمت راست جدول پر بکنم.

ایده ردیاب ساعت مطالعه
ایده ردیاب ساعت مطالعه

کاربرد ردیاب ساعت

این ردیاب به ما کمک میکنه برای یک کار خاص بیشترین زمان ممکن رو بذاریم. شاید اگر من ردیاب ساعت مطالعه نداشتم یادم نمیموند که باید مطالعه کنم ولی وجود این صفحه باعث شد تا اکثر روزهای ماه حتما مطالعه داشته باشم. همچنین به دلیل اینکه میخواستم هر روز تعداد مربع های بیشتری رو رنگ بکنم، تلاشمو میکردم که بیشتر مطالعه کنم!

یادتون باشه که کاربرد این جدول خیلی بیشتر از ساعت مطالعه ست. شما میتونید ازش برای ردیابی زمان ورزشتون، درس خوندنتون، مطالعه آزادتون، انجام کارهای خونه تون و خیلی چیزهای دیگه استفاده کنید.

دانلود جدول ساعتی

من خودم همیشه این جدول ها رو توی دفترم با دست می کشم اما خب طبیعتا راحت نیست! اگر حوصله ش رو نداری، میتونی فایل جدول ساعتی رو که برات آماده کردم دانلود کنی. رایگانه! اگه ازش استفاده کردی و راضی بودی، عکس جدولت رو برای من هم بفرست تا ذوق کنم! ممنون 💜

دانلود جدول ساعت
دانلود جدول ساعت

 

منبع عکس کاور

دیدگاهتان را بنویسید