معرفی و نقد ماژیک آبرنگی

معرفی ماژیک آبرنگی

ماژیک های آبرنگی قلمی دارن که شبیه قلم موی آبرنگه. به همین دلیل هم خیلی جذابن. از ماژیک آبرنگی هم میشه برای طراحی و نقاشی استفاده کرد و هم میشه برای خوشنویسی استفاده کرد. من تا حالا از سه مارک ماژیک آبرنگی استفاده کردم که توی این پست می خوام بهتون معرفی کنم. اگه دوس دارید می تونید ویدیو مربوط به این پست رو در کانال یوتیوب نردیشمی تماشا کنید.

ماژیک آبرنگی تامبو (tombow)

معروف ترین ماژیکی که وجود داره! این ماژیک دو سر داره: ۱- سر نازم معمولی ۲- سر آبرنگی

طبق تجربه ی من، سر معمولی ماژیک های تامبو کارایی زیادی نداره. من شاید ۵ درصد از این سر استفاده می کنم و ۹۵ درصد کارم با سر قلم موییه.

ماژیک های تامبو به شدت تنوع رنگ دارن.چیزی حدود ۱۰۰ تا رنگ که می تونید از بینشون انتخاب کنید. پیشنهاد منو می خواین؟ روی رنگ های کمرنگ و پاستلی شون سرمایه گذاری کنید. چون هم این رنگ ها کم پیدا میشن، هم خیلی قشنگن! میتونید سایه روشن رو کامل ببینید.

 

ماژیک آبرنگی تامبو
ماژیک آبرنگی تامبو

 

ماژیک آبرنگی پریمک (premec)

این ماژیک هم جالبه. فقط یک سر قلم مویی داره. سر قلم موییش هم خیلی نزدیکه به قلم موی واقعی. خوب رنگ داره. این ماژیک به شدت به درد رنگ آمیزی و کارای هنری می خوره. قلمش خیلی نرمه و اصلا به در خوش نویسی نمی خوره. تنوع رنگش کمتر از تامبوعه (فکر می کنم ۲۴ تا رنگ داره). البته قیمتش هم کمتر از تامبو هست. یک ویژگی منفی که داره اینه که اگه چند ماه باهاشون کار نکنید خشک میشن 🙁 واسه ی سایه روش به طرح هاتونم می تونید از پریمک استفاده کنید.

ماژیک آبرنگی پریمک
ماژیک آبرنگی پریمک

ماژیک آبرنگی یالونگ (yalong)

این هم یک مدل ماژیک آبرنگی تک سره. قیمتش از دو تای قبلی کمتره. بسته ی ۱۲ تاییش الان ۲۲ هزار تومنه. تک فروشی هم نداره و باید حتما بسته ای بخرید. قلم موش محکم و پررنگه. دیر خشک میشه. تنوع رنگش کمه اما رنگی که روی کاغذ می کشه قشنگه. نمی تونید باهاش سایه روش بدید به طرح هاتون چون خیلی پررنگه اما برای خوش نویسی می تونید ازش استفاده کنید.

ماژیک آبرنگی یالونگ
ماژیک آبرنگی یالونگ

مقایسه کلی

ازونجایی که من مهندسم، به مقایسه های جدولی خیلی علاقه دارم!

امیدوارم این پست به دردتون خورده باشه. منتظر خوندن نظرهاتون هستم!

راستی اینستاگرام نردیشمی رو هم دنبال کنید.

اگر هم دوس دارید درباره ی بولت ژورنال بیشتر بدونید، این صفحه رو بخونید.

One comment on “معرفی و نقد ماژیک آبرنگی

دیدگاهتان را بنویسید