برنامه ریزی سال ۹۹ در بولت ژورنال

برنامه ریزی سال ۹۹ در بولت ژورنال

حالا دیگه فقط ۱۰ روز مونده تا سال جدید! پس بریم سراغ برنامه ریزی سال ۹۹ در بولت ژورنال!

صفحه کاور و کدگذاری رنگی

خوبه اول هر دفتری یک کاور داشته باشیم که صرفا نشون بده این دفتر مربوط به چه دوره ای از زندگی مون میشه! صفحه ی سمت راست هم نشون دهنده ی رنگ هاییه که من قراره امسال برای کدگذاری رنگی در دفترم استفاده کنم!

کدگذاری رنگی چیست؟

کاور بولت ژورنال
کاور بولت ژورنال

صفحه اهداف

اهداف به ما نشون میدن که که امسال می خوایم به چه سمتی بریم! من امسال دو تا صفحه ی رو به هم رو برای اهدافم گذاشتم، و بعدا برای هر کدوم از این هدف ها به صورت جدا جدا صفحه درست خواهم کرد!

ایده ی این طراحی رو در پینترست دیدم و می گردم اگه لینک عکس اصلی رو پیدا کنم حتما اینجا میذارم براتون!

صفحه اهداف در بولت ژورنال
صفحه اهداف در بولت ژورنال

 

صفحه آینده نگار

آینده نگار یکی از مجموعه های اصلی بولت ژورنال محسوب میشه! این مجموعه رو اول دفترمون درست می کنیم و تمام ماه های آینده تا آخر سال رو توش می نویسیم. و کارهای مربوط به هر ماه رو یادداشت می کنیم تا بعدا وقتی به اول اون ماه رسیدیم فراموش نکنیم!

پست مرتبط: آینده نگار چیست؟

صفحه آینده نگار بولت ژورنال
صفحه آینده نگار بولت ژورنال

صفحه پس انداز

این صفحه سه تا ستون داره، مربوط به سه تا موردی که می خوام براشون پول جمع کنم، که یکی از اونها گوشی جدیده. هر ستون رو به ۱۲ قسمت تقسیم می کنم برای ۱۲ ماه سال. این طوری می دونم که هر ماه باید چقدر پول کنار بذارم تا آخر سال کل پول مورد نظرم رو کنار داشته باشم!

ردیاب کارهای خانه

این مدل ردیاب رو برای هر کاری میشه استفاده کرد. من انجام دادن کارهای خونه ازش استفاده می کنم. توی ردیف بالایی، اسم کارهایی که هر هفته باید انجام داده بشن رو می نویسم. ستون سمت راست هم تاریخ جمعه ی هر هفته نوشته میشه. و بعد هر هفته، وقتی اون کار رو انجام میدم علامت می زنم!

صفحه پس انداز و ردیاب کارهای خانه
صفحه پس انداز و ردیاب کارهای خانه

ویدیو آموزش برنامه ریزی سال ۹۹ و صفحه های فروردین

من توی یک ویدیو مراحل کشیدن این صفحه ها رو نشون دادم و روش توضیح دادم که هر صفحه به چه دردی می خوره و چرا اتخابش کردم! کل ویدیو ۱۶ دقیقه ست و توضیحات جذابی داره. پیشنهاد می کنم از دستش ندید!

9 comments on “برنامه ریزی سال ۹۹ در بولت ژورنال

 1. سلام زهرا جان
  من صفحه ی کارهای خونه رو خیلی دوست داشتم ولی خودم میخوام یه تغییراتی رو توش بدم مثلا میشه قسمت غذا درست کردن هم بهش اضافه کرد برای کسانی که دانشجو یا شاغل هستن این قسمت اهمیتش بیشتر میشه و کمک میکنه زمان بندی کاری قوی تر بشه مثلا من اگه از هفته ی قبل بدونم که قراره دوشنبه ناهار قورمه سبزی درست کنم از شنبه مقدماتش رو فراهم میکنم( در تایم های کوتاه)، مثلا شنبه سبزیشو میگیرم پاک میکنم و …

 2. من چون جارو کردن، ظرف شستن و خیلی از کارهای دیگه رو بصورت روزانه و نه هفتگی دارم مجبورم براش برنامه ماهانه بذارم. نظر این دوستمون هم جالبه، میشه یه برنامه آشپزی گذاشت که از قبل بدونیم چه موادی رو باید آماده کنیم و یا اگر موادش فراهم نیست از توی لیست پیش رو یک کدوم رو جایگزین کنیم در واقع چیزی شبیه به همون برنامه غذایی هفتگی که سالهای سال خانمهای ما استفاده می کردند و البته چند سال اخیر کم رنگ شده

  1. سلام عزیزم. بازتاب رو ما در انتهای هر بازه ی زمانی که براش برنامه ریزی کردیم، انجام میدیم.
   مثلا اگر برنامه ریزی روزانه و ماهانه و سالانه داریم، آخر هر روز و هر ماه و هر سال بازتاب انجام میدیم.

   بازتاب به زبان ساده یعنی مرور گذشته، ببینیم چه کارهایی انجام شدن، چه کارهایی انجام نشدن، و در نهایت چرایی هر کدام. چرا فلان کار انجام شده و چرا فلان کار انجام نشده. و تصمیم گیری برای بازه ی زمانی بعدی

 3. سلام زهرا جان
  ممنون که بخشی از زندگی و وجودت رو با ما شریک میشی
  و خوشحالم که پیدات کردم و حالا بخشی از زندگیم شدی و یه رنگ زندگیم الان تویی دخمل:-)

  اولین سوالم اینه که این دفتر از چه برندی هست که رنگ خودکار و راپیدها و ماژیکها اونطرف صفحه نمیفته؟
  منظورم اینه که تقریبا برگه هاش ضخیمه

دیدگاهتان را بنویسید