بولت ژورنال ماهانه برای آذر

بولت ژورنال ماهانه آذر

برای ما بولت ژورنالیست ها، آخر هر ماه یعنی زمان برنامه ریزی برای ماه جدید و درست کردن صفحه های مورد نیاز. این صفحه ها با توجه به نیازمون ماه به ماه تغییر می کنند. من توی این پست صفحه هایی رو که برای ماه آذر آماده کردم نشون دادم.  بولت ژورنال ماهانه قرار نیست کامل از اول ماه درست شده باشه. در طول ماه ممکنه صفحه های دیگه ای به این مجموعه اضافه بشن. انعطاف پذیری مزیت اصلی بولت ژورناله!

امیدوارم این ایده ها به دردتون بخوره. اگه دوست دارید صفحه های دیگه رو هم ببینید اینجا رو کلیک کنید!

تقویم ماهانه و لیست کارها

این دو تا جزء صفحه های اصلی بولت ژورنال هستند! که بهتره حتما هر ماه اونها رو داشته باشید. تقویم ماهانه نشون دهنده ی همه ی اتفاقاییه که مربوط به تاریخ خاصی هستند. این اتفاق ها رو میشه از اول ماه نوشت یا در طول ماه بعد از اتفاق اتفادن یادداشتشون کرد تا به عنوان یادآور ثبت بشن. مثلا من تولد ها رو از قبل می نویسم و بعدا در طول ماه هر شب یکی دو کلمه در قسمت مربوط به اون روز یادداشت می کنم.

صفحه ی لیست کارها هم مربوط به همه ی کارها و هدف هاییه که می خوام اون ماه بهشون برسم. من این کارها رو با توجه به دسته بندی شون کدگذاری رنگی می کنم. این طوری حواسم هست که بین کارهای هر ماهم تعادل برقرار بشه. مثلا همش درگیر کارهای دانشگاه نشم و بقیه ی ابعاد زندگیم رو رها نکنم.

 

تقویم و لیست کارها در بولت ژورنال ماهانه
تقویم و لیست کارها در بولت ژورنال ماهانه

 

ثبت ساعت ماهانه

من معمولا ساعت های روزم رو ثبت می کنم. اینکه چقدر زمان برای درس گذاشتم، چقدر زمان برای کار و چقدر زمان برای خودم گذاشتم. گاهی این ثبت ساعت توی صفحه های هفتگیه. از ماه آبان این کار رو به صورت ماهانه انجام میدم.

توی عکسی که گذاشتم، هر خط مربوط به یک روزه و توی ردیف جلوی هر روز، هر خونه ی کوچیک نشون دهنده ی نیم ساعته. پر کردن این خونه های کوچیک به من انگیزه میده تا بهتر تلاش کنم. اینکه یک ساعت بیشتر مقاله بخونم تا آخر شب بتونم خونه های بیشتری رو پر کنم!

اینجا دو تا عکس گذاشتم، یکی مربوط به صفحه های آذر و یکی دیگه مربوط به صفحه های پر شده ی آبان. دلیل اینکه قسمت های مربوط به ماه آدر رو کامل از قبل نکشیدم اینه که دلم نمی خواد درست کردن صفحه های ماهانه زیاد وقت بگیره. اینطوری ممکنه بعدا این صفحه ها خالی بمونن  و تمام زحمتم هدر بره. بنابراین معمولا در طول ماه قسمت های مورد نیازش رو کامل میکنم.

ثبت ساعت در بولت ژورنال ماهانه (ماه آذر)
ثبت ساعت در بولت ژورنال ماهانه (ماه آذر)

 

ثبت ساعت در بولت ژورنال ماهانه (آبان)
ثبت ساعت در بولت ژورنال ماهانه (آبان)

 

ردیاب خواب و ردیاب عادت

من معمولا صبح ها زود از خواب بیدار میشم. یعنی روزهای تعطیل هم ساعت هشت یا نه بیدارم. اما ته دلم دوست دارم ساعت بیدار شدنم به شش یا پنج صبح برسه! می دونم که باید از اون طرف شب ها خیلی زودتر بخوابم اما این سبک زندگی خیلی خوشحالم می کنه. بنابراین برای ماه آذر یک ردیاب خواب (یا همون اسلیپ ترکر!) گذاشتم. هر خط مربوط به یک روزه و جلوی تاریخ هر روز ساعت ها رو از ۶ بعد از ظهر تا ۵ صبح فردا صبح نوشتم. هر روز صبح زمانی رو که خوابیدم علامت میزنم. این علامت زدن شبیه اینه که باید به یک نفر جواب پس بدم. اینکه احساس مسئولیت داشته باشم که نیم ساعت نیم ساعت برسم به اون ساعت خوابی که خودم می خوام.

صفحه ی سمت چپ ردیاب عادت یا همون هبیت ترکره. من برای ماه ابان هبیت ترکر نداشتم اما چون از ماه آذر می خوام یک سری کارهای جدید رو به روتین روزانه م اضافه کنم تصمیم گرفتم ردیاب عادت رو به دفترم برگردونم. هر مستطیل مربوط به یک عادته.

ردیاب خواب و ردیاب عادت در بولت ژورنال ماهانه
ردیاب خواب و ردیاب عادت در بولت ژورنال ماهانه

 

مطالعه درسی

قبلا توی صفحه ی اینستاگرامم گفتم که من آهسته و پیوسته درس می خونم! یعنی اصلا شب امتحانی نیستم! این یعنی من از ماه آذر به فکر درس خوندن می افتم! دی ماه امتحانات نهاییه و من ترجیح میدم از ماه آذر کم کم برای امتحانام آماده بشم. با همین هدف این صفحه ی مطالعه ی درسی رو توی بولت ژورنال ماه آذرم گذشتم. توی این صفحه، هر خط مربوط به یک قسمت از درس هامه. من درس ها رو به صورت جلسه جلسه می خونم. صدای ضبط شده ی استاد رو مربوط به اون جلسه گوش میدم، جزوه یا اون بخش از کتاب رو مرور می کنم و تمرین های مرتبط رو حل می کنم.

توی این صفحه هم در هر قسمت افقی، کارهایی رو که می خوام انجام بدم می نویسم (چیزهایی که در واراگراف قبل اشاره کردم) و بعد هر بار که انجامشون میدم علامت میزنم و میرم جلو. این طوری که برنامه ی پیوسته دارم برای درس خوندن در ماه آذر! طوری که برای امتحانای نهایی آماده باشم!

مطالعه درسی در بولت ژورنال ماهانه
مطالعه درسی در بولت ژورنال ماهانه

 

امیدوارم این پست رو دوست داشته باشید! یادتون باشه که نظر دادنتون منو خیلی خیلی خوشحال میکنه! مخصوصا الان که راه ارتباطی اینستاگرام رو از دست دادیم!

از این ایده ها خوشتون اومد؟ شما چه صفحه هایی برای بولت ژورنال آذرتون در نظر گرفتید؟

10 comments on “بولت ژورنال ماهانه برای آذر

  1. خواهش می کنم عزیزم.
   هبیت ترکر هم مثل بقیه ی ردیاب ها معمولا توش علامت زده میشه (یعنی نوشتنی نیست)
   توی عکسی که اینجا آوردم، هر جدول ۳۰ تا خونه داره و من هر روز که اون عادت رو انجام میدم، خونه ی مربوطه رو رنگ می کنم.
   این پست هم شاید به دردتون بخوره!
   هبیت ترکر چیست؟

 1. سلام زهراجان
  شرمنده
  ما یک وبلاگ برای کلاسمون زدیم مربوط به سبک زندگی مطالب شما برای برنامه ریزی عالی هستند.
  اجازه داریم سایتتون رو به عنوان پیوند ثبت کنیم ؟
  و
  برخی مطالب رو پست کنیم؟ ( البته نه کپی با نثر و توضیحات خودمون و با ذکر منبع)
  اگر هم می خواهید خیالتون راحت باشه براتون آدرس وبلاگ رو می فرستم ( گفتم شاید خوشتون نیاد آدرس یک وبلاگ دیگه به طور غیر مستقیم توی سایتتون تبلیغ بشه)

دیدگاهتان را بنویسید