بولت ژورنال برای ماه رمضان

بولت ژورنال ماه رمضان

حس و حال ِ ماه رمضان با بقیه ی سال فرق میکنه. همه چیز معنوی تره و انگار بیشتر توی خودمون فرو میریم تا پایه های غیرمادی وجودمون رو قوی کنیم. من هر سال قسمت جدایی رو توی بولت ژورنالم مخصوص ماه رمضان درست میکنم. توی این پست هم میخوام صفحه هایی که به درد برنامه ریزی ماه رمضان می خورند رو معرفی کنم.

این صفحه ها فقط ایده هستند، میشه کلی صفحه ی دیگه به این لیست اضافه کرد یا همین ها رو هم کلی تغییر داد! این پست رو به عنوان نمونه گذاشتم تا نشون بدم از بولت ژورنال میشه برای جنبه های متفاوتی از زندگی استفاده کرد، مثلا جنبه ی مذهبی!

۱- صفحه اهداف ماه رمضان

برای درست کردن این صفحه، باید بدونیم که از ماه رمضان چه انتظاری داریم؟ می خوایم تغذیه ی سالم تری داشته باشیم؟ می خوایم یک دور تمام قرآن رو بخونیم؟ می خوایم تمرین کنیم نمازهامون رو سر وقت بخونیم؟ می خوایم توی درس‌هامون تلاش بیشتری بکنیم؟

میشه برنامه های خیلی متفاوتی برای ماه رمضان داشت. اگر توی این ماه از خودمون انتظار خاصی داریم، بهتره اون انتظار رو روی کاغذ بیاریم. پس اولین صفحه ی مربوط به این ماه میتونه صفحه ی اهداف باشه. 🙂

۲- صفحه ی قرآن خواندن

من توی این صفحه برای قرآن خوندنم سه تا خط پیشرفت رو در نظر گرفتم: یکی برای خوندن متن قرآن با معنی، یکی برای خوندن تفسیر آیات قرآن و آخری هم برای حفظ کردن آیه ها (تا حدی که میتونم.) اینطوری برای قرآن خوندن گیج نمیشم که معنی رو تا کجا خوندم یا فلان سوره رو میخوام حفظ کنم یا نه.

۳- هبیت ترکر

هبیت ترکر که کلا یکی از کاربردی ترین صفحه های بولت ژورناله. من هم یک هبیت ترکر ماهانه مخصوص ماه رمضان گذاشتم تا عادت های خوب مربوط به این ماه رو در خودم تقویت کنم. چیزهایی مثل مطالعه یا نماز خوندن. فکر میکنم که فضای معنوی این ماه میتونه بیشتر به رشد شخصیتی کمک کنه.


 

4 comments on “بولت ژورنال برای ماه رمضان

دیدگاهتان را بنویسید