بولت ژورنال: صفحه های برنامه ریزی ماهیانه – مهر ۹۷

بولت ژورنال مهر ۹۷

اومدن ماه مهر علاوه بر اینکه شروع یک ماه جدید محسوب میشه، شروع فصل پاییز و عوض شدن سیستم زندگی بیشتر ما هم هست. پاییز به معنی شروع دوباره ی مدرسه و دانشگاه هم هست. صفحه های بولت ژورنال من برای برنامه ریزی ماه مهر شامل این صفحه ها میشن:

برنامه ریزی ماه مهر در بولت ژورنال

۱- صفحه ی تقویم ماه

برای برنامه ریزی ماه مهر بهتر بود که اولین صفحه یک نگاه کلی به ماه داشته باشم. اینکه تاریخها و هفته ها چه شکلی دارند و اینکه اولویت ها و هدف های این ماه برام چیه. شش تا باکسی که توی صفحه هستند محلی برای نوشتن هدف ها و اولویت هامن. روی دوتاشون رو پوشوندم چون حالت شخصی داشتند اما سومی رو میتونید ببینید.

این صفحه برای اینه که هر روز موقع برنامه ریزی هفتگیم یک نگاه به هدف هام بندازم و ببینم آیا در حال نزدیک شدن بهشون هستم یا نه. این صفحه در حقیقت قراره به کل ماه مهر من جهت بده.

۲- صفحه ی هبیت ترکر

این صفحه برای ردیابی عادت هاییه که دلم میخواد هر روز انجامشون بدم. معمولا این عادت ها رو توی یک جدول خطی می نویسم اما این بار تصمیم گرفتم جدول ماهیانه ی مربوط به هر عادت رو جدا بکشم. شکل هر کدوم از این جدول ها شبیه تقویم ماه مهره. اینطوری میتونم روزهای هفته رو از هم تشخیص بدم.

 

۳- صفحه روتین زیبایی و مراقبت از پوست

این ایده رو اولین باره که در بولت ژورنال اجرا می کنم. قالب کلیش مثل یک صفحه ی هبیت ترکر ماهانه عادی میمونه. تفاوتش اینه که عنوان ها فقط مربوط به زیبایی و مراقبت از پوست هستند. چیزهایی مثل ماسک صورت یا کرم دور چشم شبانه اینجا یادداشت میشن تا انجام دادنشون برام عادت بشه.

دو تا از کارهایی که توی این جدول اومده نیازی به هر روز انجام شدن ندارن و هفته ای یکبار براشون کافیه. در نتیجه ستون مربوط به این دوتا کار رو به صورت هفتگی تقسیم کردم تا حواسم باشه که هر هفته یکبار اون کار رو انجام بدم.

سمت راست صفحه هم سه تا باکس قرار دادم برای نوشتن نظرم را جع به سه تا محصول بهداشتی که ازشون استفاده میکنم. اینکه در طول یک ماه آیا به نظرم محصولات مناسبی هستند یا نه. آیا پوستم نسبت بهشون واکنش میده یا نه و چیزهایی از این قبیل.

 

۴- صفحه ی خاطرات مهر

اینجا قراره اتفاق های کوچیکی که هر روز خوشحالم کردند ثبت بشن. اتفاق هایی که لبخند روی لبم آوردند و باعث شدند احساس امیدوار بودن بکنم. برای هر روز یک خاطره می نویسم تا بعدا یادم بمونه و فراموشم نشه.

 

۵- صفحه ی خرید ماهانه

استیکر های مختلف این صفحه نشون دهنده ی خرید های مختلفی هستند که باید انجام بدم. یک استیکر مخصوص محصولات بهداشتیه، یکی خوراکی و … . این صفحه در طول ماه مهر پر میشه و هفته ی آخر مهر با این لیست میرم و تمام خریدها رو یک دفعه انجام میدم!

 

۶- برنامه ریزی هفتگی

قراره صفحه های هفتگی ماه مهر من این شکلی باشن. یک صفحه مخصوص برنامه ریزی روزانه و صفحه ی دوم برای هبیت ترکر ها، کارهای کلی، رسیپی غذایی که اون هفته میخوام درست کنم و گزارشی از کتابهایی که می خونم.

در حال حاضر این مدل صفحه رو خیلی دوست دارم و فکر نمی کنم فعلا تغییرش بدم.

 

خودکارهایی که استفاده می کنم

برای درست کردن یک بولت ژورنال نیازی به انواع مختلف خودکار و ماژیک نیست. به نظر من با یک خودکار مشکی میشه یک بولت ژورنال عالی درست کرد. اگر قرار باشه اصلی ترین نوشت افزاری رو که که برای بولت ژورنال درست کردن نیازه معرفی کنم باید بگم یک مداد مشکی و یک خودکار (یا راپید) کافیه!

من از راپیدهای یونیبال استفاده می کنم. راپیدهای مارک های دیگه هم وجود دارن مثلا میتونید راپیدهای استدلر رو از این اینک سفارش بدید. این مداد های جذاب هم مدادهای استابیلو هستند که من چند وقت پیش از شهر کتاب هفت حوض خریدم و میشه از این لینک هم تهیه شون کرد.

 

اینم از صفحه های بولت ژورنال ماه مهر من. امیدوارم این ایده ها براتون کارآیی داشته باشند. 🙂

2 comments on “بولت ژورنال: صفحه های برنامه ریزی ماهیانه – مهر ۹۷

دیدگاهتان را بنویسید