برنامه ریزی برای بولت ژورنال رمضان

بولت ژورنال رمضان

سلااااام! رمضان ۱۴۰۰ بهمون خیلی نزدیکه.این یعنی باید بریم سراغ بولت ژورنال رمضان ! من امسال هم براتون ویدیو آماده کردم، عکس ایده هام رو میتونید توی همین پست ببینید، و هم یک سری صفحه ی آماده آماده کردم که می تونید به عنوان پلنر دانلود کنید!

ایده های من برای بولت ژورنال رمضان

در قسمت پایینتر این پست، ایده های من برای بولت ژورنال رمضان رو مشاهده می کنید. همچنین می تونید ویدیو رو از این لینک تماشا کنید.

۱- اهداف ماه رمضان

در این صفحه می نویسم که می خوام در رمضان به چه چیزهایی برسم، چه کارهایی بکنم، خلاصه که چه دستاوردهایی می خوام. در پایین صفحه هم یک حدیث انگیزشی از پیامبر(ص) درباره ی این ماه نوشتم!

۲- ردیاب قرآن

ماه رمضان فرصت خوبیه برای دوره ی کامل قرآن. می تونیم هر روز یک جزء بخونیم تا تموم بشه. برای ردیابی قرآن خوندن هم من چنین ردیابی کشیدم. ردیاب قرآن رو در صفحه ی سمت چپی مشاهده می کنید.

صفحه اهداف و ردیاب قرآن در بولت ژورنال رمضان
صفحه اهداف و ردیاب قرآن در بولت ژورنال رمضان

۳- ردیاب عبادت

خوبه که در این ماه تلاش کنیم عادت های معنوی رو در خودمون شکل بدیم. من برای این هدف یک ردیاب جدا در بولت ژورنال درست کردم. شکل این ردیاب کاملا شبیه ردیاب عادت هست منتها چون عادتهایی که توش نوشته میشه همشون معنوی هستن، اسمشو گذاشتم ردیاب عبادت. چند نمونه از عادتهایی رو که توی این ردیاب می تونیم بنویسیم براتون مثال می زنم: نماز خوندن، سحری خوردن، خوش اخلاق بودن، روزه گرفتن، قران خوندن، نهج البلاغه خوندن، صدقه دادن و …

ردیاب عبادت در بولت ژورنال رمضان
ردیاب عبادت در بولت ژورنال رمضان

۴- مشارطه مراقبه محاسبه

ایده ی این صفحه رو من از کتاب چهل حدیث امام خمینی گرفتم. این ایده مربوط میشه به یک تصمیم جدی برای بهتر کردن خودمون. بذارید اول بگم این سه تا کلمه یعنی چی.

مشارطه:

یعنی من اول صبح تصمیم می گیرم که امروز در یک چیز معنوی بهتر شم. مثلا با خودم میگم؛ من امروز می خوام اصلا غیبت نکنم.

مراقبه:

در تمام طول روز سعی می کنم حواسمو جمع کنم تا به شرطی که با خودم گذاشتم پایبند بمونم.

محاسبه:

شب که شد با خودم خلوت می کنم تا ببینم چقدر موفق بودم. آیا تونستم به قراری که با خودم گذاشتم عمل کنم؟ چرا؟ چطور شد

ترکیب این سه مرحله با هم به ما کمک می کنه مسلمون بهتری باشیم. همونطوری که توی عکس زیر مشاهده می کنید، این ایده رو میتونید توی روزنگار پیاده کنید و لزومی تداره که صفحه ی جدا داشته باشه. انتخابش با خودتونه.

مشارطه مراقبه محاسبه در بولت ژورنال رمضان
مشارطه مراقبه محاسبه در بولت ژورنال رمضان

 

دانلود پرینتبل رمضان

در کنار ایده هایی که براتون گذاشتم، یک سری صفحه ی دیجیتالی هم طراحی کردم که میتونید راحت دانلود کنید و پرینت بگیرید و استفاده کنید.

دانلود پرینتبل های رمضان

دانلود پرینتبل رمضان
دانلود پرینتبل رمضان

دیدگاهتان را بنویسید