صفحه ی برنامه ریزی ماه مرداد در بولت ژورنال

یرنامه ریزی ماهانه در بولت ژورنال

دوستای خوبم، یادتون باشه که برای برنامه ریزی به وسیله ی بولت ژورنال نباید صبر کنیم تا روز آخر. یعنی برای برنامه ریزی هفته ی جدید نیازی نیست که روز جمعه شروع کنیم. برای هدف گذاری ماهانه هم نباید صبر کنیم تا آخرین روزهای ماه قبلش.

برنامه ریزی ماهانه در بولت ژورنال

امروز هجدهم تیره. بیشتر از ده روز تا ماه مرداد مونده.دومین ماه تابستون که شاید برای خیلی هامون نماد تعطیلات و خوش گذرونی باشه. برای من اما اینطور نیست. ماه مرداد ِ امسال شلوغ ترین ماه سال نود و هفته برای من پس تصمیم گرفتم از الان بولت ژورنال خودم رو آماده کنم و برنامه ریزی هامو انجام بدم.

برنامه ریزی ماه مرداد در بولت ژورنال
برنامه ریزی ماه مرداد در بولت ژورنال

 

تفکیک روزهای ماه

اصلی ترین قسمت ِ یک برنامه ریزی ماهانه، شامل یک صفحه ی خطکشی شده به تعداد روزهای ماه مرداده. وجود چنین صفحه ای در بولت ژورنال میتونه خیلی مفید باشه چون شخص میتونه با یک نگاه به این صفحه، کل برنامه های یک ماهش رو دوره کنه و ببینه کدوما انجام شدن، کدوما باید زودتر انجام بشن و در هر روز از ماه دستش بیاد که آیا تا الان روی برنامه ریزی پیش رفته یا نه.

بهتون توصیه میکنم برای صفحه ها برنامه ریزی (روزانه، ماهانه و سالانه) از رنگ های ملایم استفاده کنید. رنگ های هیجان انگیز مثل قرمز، نارنجی و … باعث ایجاد حس استرس و نگرانی میشه و ممکنه شما به صورت ناخودآگاه حس کنید از برنامه تون راضی نیستید یا اینکه وقت کمی دارید و یا حس های دیگه ای از این قبیل.

من برای برنامه ریزی ماه مرداد، از ماژیک ها سبز و آبی ملایم استفاده کردم که هم خیلی خوشگلن و هم به من حس آرامش میدن.

اهداف و تسک ها

اگر در بولت ژورنال، صفحه ی برنامه ریزی ماهانه فقط شامل روزهای همون ماه باشه، از انعطاف ِ برنامه تون کم میکنه. چون مجبورین برای تمام کارهایی که توی اون ماه دارین از ابتدای اون ماه حتما یک تاریخ مشخص بذارین.

به همین دلیل من همیشه در صفحه های برنامه ریزیم قسمت های دیگه ای هم قرار میدم تا دستم باز باشه و بتونم راحت تر کارهام رو مدیریت کنم.

 

برنامه ریزی ماهانه بولت ژورنال

در صفحه ی برنامه ریزی ماه مرداد، به جز خطکشی روزها،  سه تا قسمت کلی گذاشتم:

GOALS

این قسمت از صفحه ی برنامه ریزی ماهانه بولت ژورنال من مربوط به هدف هایی هست که میخوام در ماه مرداد بهشون برسم یا کارهای مهمی که دلم میخواد حتما توی این مدت انجام بشن.

TASKS

این قسمت مربوط به کارهایی هستند که در طول ماه مرداد باید انجام بشن. ممکنه لزوما تاریخ خاصی نداشته باشند. بنابراین توی این قسمت نوشته میشن و بعدا تو برنامه ریزی های هفتگی یا روزانه وارد میشن و یکی یکی خط می خورن.

NEXT MONTH

تجربه به من ثابت کرده که این قسمت جزء مهم ترین قسمت های یک بولت ژورنال محسوب میشه. هرچقدر که از شروع ماه میگذره و تسک های اون ماه انجام میشن، به تعداد تسک های ماه بعد اضافه میشن و ممکنه هنوز فرصت نکرده باشیم صفحه ی مربوط به ماه بعد رو آماده کرده باشیم. در نتیجه میتونیم اون کارها رو در این قسمت بنویسیم تا زمانی که فرصت کنیم به درست کردن صفحه ی ماه بعد.

 

بولت ژورنال چیست؟

اگر هنوز اول راه برنامه ریزی هستید و دستتون نیومده که اصلا بولت ژورنال چیه و چطور میشه درستش کرد و به چه دردی می خوره، اصلا نگران نباشید. خیلی راحت به این پست برید و با زیر و بم بولت ژورنال آشنا شید چون به زبون خیلی ساده و با کلی عکس خوشگل براتون توضیح دادم که اصلا بولت ژورنال چیه و چطور میشه درستش کرد.

طبق معمول، هر سوالی که داشتین کامنت بذارید و منو کلی خوشحال کنید.

ویدیو آموزشی بولت ژورنال چیست
ویدیو آموزشی بولت ژورنال چیست

3 comments on “صفحه ی برنامه ریزی ماه مرداد در بولت ژورنال

دیدگاهتان را بنویسید