خاطره نویسی در بولت ژورنال

خاطره نویسی در بولت ژورنال

این ماه باید تصمیم سختی می گرفتم. اینکه به خاطره نویسی در دفتر خاطراتم ادامه بدم یا خاطراتم رو بیارم توی بولت ژورنال! داشتن دفتر خاطرات یک عادت چندین و چند ساله ست و از شش سالگیم شروع شده. از طرفی بولت ژورنال چند ساله همه جا باهامه و کمک های زیادی بهم کرده.

دفتر خاطرات من
خاطره نویسی در بولت ژورنال

اصول خاطره نویسی در بولت ژورنال

رایدر کارول در کتاب بولت ژورنال میگه که بهتره خاطرات توی بولت ژورنال نوشته بشن. بیشتر این خاطرات خلاصه هستن و با اینکه جای کمی می گیرن اما ثبت کردنشون به ما خودآگاهی میده. از طرفی اگه زمانی نیاز داشتیم که راجع به یک اتفاق یا احساس خاص، زیاد بنویسیم اما در لحظه فرصتش رو نداشتیم، میتونیم در قسمت روزنگار یک یادداشت کوتاه مربوط به اون اضافه کنیم تا بعدا سر فرصت درباره ش بنویسیم.

من توی این ویدیو، کامل روش خاطره نویسی در بولت ژورنال رو براتون توضیح دادم!

روشی که من برای خاطره نویسی پیدا کردم

سفری که این ماه داشتم و دوراهی بین بولت ژورنال و دفتر خاطرات باعث شد به تلفیق جالبی برسم از روشی که رایدر توی کتابش ارائه میده و روشی که خودم تا الان باهاش خاطره می نوشتنم. این تلفیق جالب رو هم توی ویدیو براتون توضیح دادم.

مسجد سلطان احمد در استانبول
مسجد سلطان احمد در استانبول

برای بعضی از ماها، خاطره نوشتن، به هرشکلش، چه ثبت اتفاقات و چه ثبت افکار و احساساتمون برای تحلیلشون خیلی مهمه. خیلی خوبه که یاد بگیریم این موضوع رو با بولت ژورنال تلفیق کنیم تا تاثیر بهتری توی زندگی مون بذاره.

این ویدیو یک مقدار جدید بود، ازونجایی گه هم آموزش اصولی داشت، و هم من نظر شخصی خودم رو بهش اضافه کرده بودم. دوست دارید بازم از این ویدیو ها بسازم؟

واسه موضوعش پیشنهادی دارید؟

 


دانلود ویدیوی آموزش پایبندی به برنامه ریزی | اگه بولت ژورنال داری اما تاثیرش رو حس نمی کنی این ویدیو به دردت می خوره!

وبینار پایبندی به برنامه بولت ژورنال
وبینار پایبندی به برنامه بولت ژورنال

 

Spread the love

دیدگاهتان را بنویسید