بولت ژورنال: نکته هایی برای خوشگل تر شدن

خوشگل کردن بولت ژورنال

بولت ژورنال درست کردن یک روش خیلی مفید برای رسیدن به برنامه ریزی ها و هدف هامونه. اگر هنوز در ابتدای راهید و خیلی سر در نمیارید که بولت ژورنال چیه و چطوری درست میشه بهتره این پست رو بخونید تا دستتون بیاد باید چکار کنید. با وجود اینکه هدف استفاده از این دفتر موفقیت در زندگی مونه اما با شروع کردنش یک علاقه ی درونی به تمیز و خوشگل کردنش در آدم ایجاد میشه.

از اینجا به بعد تجربه های شخصی من برای خوشگل تر شدن یک بولت ژورناله که براتون می نویسم:

 

۱- اول با مداد بکشید!

استایل نهایی یک دفتر بستگی به خودمون داره. ممکنه دلمون بخواد رنگ ها رو با آبرنگ در میارم یا اینکه اصلا رنگی در کار نباشه و تمام خط ها رو با راپیدهای ساده ی مشکی بکشیم. اینکه در نهایت قراره چه اتفاقی بیفته مهم نیست، اما همیشه طرح اولیه رو با مداد بکشید تا دستتون بیاد قراره کُل صفحه چه شکلی داشته باشه و اگر نیاز به تصحیح خط ها بود مسلما با مداد و پاک کن کار راحت تریه!

۲- رنگ ها رو در یک صفحه ی جدا تست کنید!

بهتره قبل از اینکه کار با مدادرنگی یا هایلترها (یا هر نوشت افزار رنگی دیگه ای!) رو شروع کنید، تم رنگی کلی اون صفحه رو توی ذهنتون مجسم کنید و در یک صفحه ی چرک نویس اون رنگ ها رو کنار هم بکشید تا مطمئن باشید نمای خوبی دارن. یادتون باشه تا زمانی که ماژیک رو توی صفحه ی اصلی نکشیدید میتونید عوضش کنید اما وقتی اولین خط رو توی بولت ژورنال کشیدید دیگه تمومه! پس اول توی چرک نویس همه ی خودکارها و ماژیک و … رو که قراره در یک صفحه به کار برده بشن کنار هم تست کنید تا از ترکیب رنگی خوبشون در صفحه ی اصلی مطمئن باشید.

۳- اول هایلایتر بعد خودکار!

خیلی وقتا دلمون میخواد روی نوشته های دفترمون رو با هایلایتر رنگی کنیم. مثلا ممکنه یک تقویم کوچیک ماهانه بکشیم و بعد برای برنامه ریزی هفتگی، روی اون هفته توی ماه رو هایلایت کنیم. در اینجور مواقع بهتره اول اون قسمت رو هایلایت کنید و بعد از خشک شدنش با خودکار یا راپید روش بنویسید. اینطوری احتمال پخش شدن جوهر ها روی همدیگه خیلی کمتر میشه و صفحه تون تر و تمیزتر به نظر میرسه.

۴- از استیکر استفاده کنید!

خیلی وقتا ممکنه اصلا وقت کشیدن دو تا خط ساده رو هم نداشته باشیم اما همچنان دلمون بخواد دفترمون تمیز و زیبا باشه. تو این موارد بهتره یک صفحه ی ساده داشته باشید که کارتون رو راه بندازه. (برنامه ی هفتگی یا چک لیست خریدتون) این صفحه رو میشه با یک راپید ساده ی میشکی نوشت.  اونوقت در کنار نوشته های مشکی میتونید از استیکر های رنگی و جذاب استفاده کنید. استیکر ها در اندازه ها و طرح ها و رنگ های مختلفی موجودند و مطمئن باشید خیلی خوب میتونن یک صفحه ی خوشگل تحویلتون بدن!

 

اینها چیزهایی بودن که من از روی تجربه ی شخصی خودم بهشون رسیدم. اگر شما هم نکته ی دیگه ای بلد هستید زیر همین پست بنویسید تا هم من هم بقیه ی دوستان بتونن یاد بگیرن و استفاده کنن. 🙂

4 comments on “بولت ژورنال: نکته هایی برای خوشگل تر شدن

 1. یه سری ویدیو ها هم هست که نشون میده چجوری توی بولت ژورنال خوش خط بنویسیم حتی اگه کالیگرافی هم بلد نباشیم یه روش هایی هست که نوشتمون شبیه کالیگرافی بشه…خودم دارم تمرین میکنم یه مقداری. اون دایره هایی که برای شروع ماه توی بولت ژورنال میکشن هم خیلی قشنگه…یه دایره با گل و بلبل دورش و وسطش اسم ماه ?

 2. سلام
  ببخشید که سوالم اصلا هیچ ربطی نداره ولی خیلی نیازدارم
  از قالب سایتتون خیلی خوشم اومده
  خودتون طراحی کردید یا اصلا کلا با سایت ساز هایی مثل کاموا و اینا… طراحی کردید
  با ووردپرس یا چیز های دیگه ؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید

دیدگاهتان را بنویسید