موضوع برای تمرین خاطره نویسی

رایگان

فایل PDF موضوع برای تمرین خلاصه نویسی

این فایل رو می تونید بعد از ورود به سایت دانلود کنید.

پست آموزش خاطره نویسی

 

برای دانلود فایل‌ها باید وارد سایت شوید حساب کاربری من

توضیحات

یکی از بهترین عادت هایی که می تونیم داشته باشیم، خاطره نویسیه. نوشتن هم به ما کمک می کنه گزارشی از وقایع زندگی مون داشته باشیم، هم با تحلیل افکارمون آروم تر میشیم. من توی یک پست جدا ، کامل توضیح دادم که چه روش هایی برای تمرین خاطره نویسی وجود داره. راه هایی که به شما کمک می کنه بهتر بنویسین اینا هستن:

۱- گزارش نویسی

یکی از بهترین راه ها برای تمرین خاطره نویسی ، اینه که صرفا یادداشت کنیم که از صبح چه اتفاق هایی برامون افتاده و چه کارهایی کردیم. با مرور زمان دستمون برای نوشتن روون تر میشه و خلاقانه تر می نویسیم.

۲- تحلیل اتفاق ها

میشه به این گزارش ها تحلیل هم اضافه کرد. با پرسیدن «چرا». چرا فلان اتفاق افتاد؟ چرا فلان احساس رو کردم؟ چرا این طوری شد؟ و تلاش برای پیدا کردن جواب این سوال ها

۳- تحلیل دیده ها و شنیده ها

می تونیم دیده ها و شنیده هامون رو تحلیل کنیم. انگار که داریم با یک دوست درباره ی اون موضوع حرف می زنیم. درباره ی آخرین کتابی که خوندیم، فیلمی که دیشب دیدم. پستی که دیشب یک نفر توی اینستاگرام گذاشته یا تبلیغ روی بیلبورد خیابان نزدیک خونه مون.

۴- استفاده از نمونه های تمرینی

من یک لیست از موضوعاتی رو آماده کردم که می تونید ازشون برای نوشتن استفاده کنید. پی دی اف این نمونه های تمرینی رو هم می تونید همینجا دانلود کنید.

۵- وبلاگ خوندن

یکی از راه های تقویت مهارت نوشتن زیاد خوندنه. مخصوصا خوندن سبک نوشته ی روزانه مثل وبلاگ ها! فکر می کنم خوب باشه اگر در یک پست دیگه، وبلاگ هایی که نثرشون به خاطره نویسی نزدیک هست رو معرفی کنم. موافقین؟

اصلا اگه اهل وبلاگ خوندن هستید، وبلاگ هایی رو که معمولا بهشون سر می زنید رو زیر همین پست بنویسید تا من سر فرصت بهشون سر بزنم و از بینشون انتخاب کنم.

ویدیو: چطور خاطره بنویسیم ؟

این ویدیو شامل تفصیل همه ی حرفاییه که من اینجا نوشتم.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “موضوع برای تمرین خاطره نویسی”