برنامه ریزی سال جدید به روش بولت ژورنال
بولت ژورنال

برنامه ریزی سال جدید به روش بولت ژورنال

برنامه ریزی سال جدید از جمله بهترین برنامه ریزی هاست! چون همه چیز رو میشه از اول شروع کرد. برای همه چیز میشه ایده ریخت. بهترین نوع برنامه ریزی هم که مشخصا از نظر من به روش بولت ژورنال انجام میشه. توی این پست یک خلاصه از ویدیوهای مربوط به سال جدید و لینکشون رو براتون قرار دادم.

برنامه ریزی سال جدید – قسمت اول

توی ویدیو اول دربارهی این حرف زدم که نقشه ی ذهنی به چه دردی می خوره. توی نقشه ی ذهنی چیزهایی که میخوایم سال جدید بهشون برسیم رو مینویسیم. این چیزا هم اهداف و هم ویژگی های شخصیتی. بعد که نقشه ی ذهنی آماده شد، از روی اون صفحه هایی رو که می‌خوایم توی بولت ژورنال درست کنیم رو انتخاب می کنیم. این صفحه های به سه نوع سالانه، سینگل و ماهانه تقسیم میشن.

لینک ویدیو قسمت اول در آپارات

لینک ویدیو قسمت اول در یوتیوب

 

برنامه ریزی سال جدید – قسمت دوم

در ویدیو قسمت دوم دفتر بولت ژورنالمو نشون دادم و صفحه های سالانه رو توضیح دادم. مهمترین این صفحه ها مربوط به هدف های سال نود و هشتم بود.

لینک ویدیو قسمت دوم در آپارت

لینک ویدیو قسمت دوم در یوتیوب

 

برنامه ریزی سال جدید – قسمت سوم

در قسمت آخر ویدیو صفحه های تکی سال جدید و صفحه های مانه ی فروردین ۹۸ رو معرفی کردم. مهمترین صفحه های تکی شامل : کتاب خوندن، مقاله های آکادمیک، جمله ی انگیزشی و آمادگی برای دوره ی دکتری بود. همچنین مهمترین صفحه ی ماهانه مربوط به سلامتی بود که قسمتهای مختلفی مربوط به ردیابی ساعت خواب، وعده های غذایی و سردردهامو توش یادداشت میکنم.

لینک ویدیو قسمت سوم در آپارات

لینک ویدیو قسمت سوم در یوتیوب

 

امیدوارم تماشای این ویدیوها کلی ایده ی خوب بهتون بده و بتونید یک برنامه ریزی عالی برای سال جدید داشته باشید. اگرم ایده ی صفحه ی جدید برای بولت ژورنال دارید حتما بنویسید تا هم من و هم بقیه ی دوستان از ایده تون استفاده کنیم!


ویدیو آموزشی بولت ژورنال چیست
ویدیو آموزشی بولت ژورنال چیست

 

Spread the love

من زهرام، اردیبهشت ۷۲ به دنیا اومدم. عاشق کتاب، نوشتن و برنامه ریزی هستم! اگه تو هم مثل منی پس نردیشمی مخصوص خودته! امیدوارم از مطالب لذت ببری.

٪ نظر

 • بتول کریمی

  سلام

  خیلی ممنونم از شما زهرا خانم. چقدر توضیحاتت خوب بود. من دو ساله که با بولت جورنال آشنا شدم ولی طی این دو سال موفق نشدم به طور پیوسته باهاش پیش برم و هی رهاش کردم و بعد دوباره بهش برگشتم. الان واقعا استفاده کردم از ویدیوهات و دارم دفتر امسالم رو آماده میکنم. دعا کن بتونم امسال موفق بشم.
  امیدوارم به همه اهداف و آرزوهات برسی ان شاءالله

 • محسن

  سلام خانم
  خیلی عالی بود.
  اینکه با سلیقه و منضبط محتوای با کیفیتی ساختین و به اشتراک گذاشتین ممنونم.
  خیلی قابل استفاده است.
  من با این الگو اشنا نبودم ولی برای برنامه ریزی سالانه بر اساس کتابهای دارن هاردی و استفان کاوی و برخی منابع داخلی به یه الگوی شخصی رسیدم که فکر میکنم میتونه براتون جالب باشه. اگه تمایل داشته باشبن ایمیل بزنین براتون میفرستم و میتونیم در موردش صحبت کنیم.

  سال خوبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *